Każdy może gotować?

Jamie Olivier stara się udowodnić, że tak.

Jakiś czas temu w moje ręce wpadła książka kucharska, która teoretycznie jest jak każda inna – zawiera tematyczny zbiór przepisów, który poprzeplatany jest fotografiami, oraz komentarzami autora


Co zatem sprawa, że jest inna od całej reszty?

IMG_2778_małe

Jamie Olivier postawił sobie jasny cel. Nauczyć świat gotować. I to nie tylko miłośników domowego pichcenia, ale wszystkich, nawet najbardziej zagorzałych fanów szybkiego żarcia na mieście.

Czy mu się to uda?

Nie wiem.

Póki co skutecznie resocjalizuje serią filmów i książek zachęcających do  własnoręcznie przyrządzonego jedzenia.

IMG_2780_małe

Jednak w 2008 roku, wydał książkę inną niż poprzednie. „Każdy może gotować” jest to tytuł dedykowany  Marguerite Patten, która po II Wojnie Światowej dołączyła do Brytyjskiego Ministerstwa Żywności aby pomagać wygłodzonym ludziom. W tym celu wysłała kilkaset osób w najróżniejsze zakątki Wielkiej Brytanii aby uczyli współobywateli jak łączyć dostępne produkty tak by lepiej gotować.

Widać, podobna idea przyświeca Jamiemu, gdyż uparcie dąży do kulinarnej edukacji świata.

W książce proponuje utworzenie ruchu „Podaj Dalej”, mającego na celu przekazywanie kuchennych porad innym, którzy do tej pory byli kuchennymi inwalidami. Idea prosta i genialna.

Untitled-1_małe

Co do samej książki, to nie ma co się zbytnio rozpisywać.

W zasadzie można by było to było streścić do kilku punktów:

1. Świetne zdjęcia Davida Loftusa i Chrisa Terrego

2. Liczne przepisy podzielone tematycznie (m.in. Szybkie dania mięsne i rybne, Sycące śniadania, czy Proste zupy)

3. Fajne wydanie, w twardej oprawie z dobrej jakości papierem

4. Teoretycznie cena ok 70zł może wydawać się dość wysoką, jednak zamieniając fast foody na potrawy opisane w książce szybko się to zwróci.

IMG_2779_małe

Podsumowując.

Świetna książka, warta każdej złotówki. Przepisy są podane w bardzo przystępny sposób i udokumentowane dobrymi fotografiami, tak aby poradził sobie z nimi nawet największy łoś.

Tak więc: Podaj dalej!Images are for demo purposes only and are properties of their respective owners. Old Paper by ThunderThemes.net