10 najlepszych sposobów na kaca

Są takie dni kiedy otwierając rano oko nie wiemy czy aby na pewno dobrym pomysłem było wlewanie w siebie poprzedniej nocy piwa, wódki i whisky. Oczywiście wszystkiego na raz.  Falujący sufit, gwizd w uszach, światłowstręt i mdłości. Cóż, za dobrą zabawę trzeba często płacić wysoką cenę. I pół biedy jak objawy występują w sobotę lub niedzielę – zawsze da się odespać i przemęczyć. Gorzej, jak np. znajomemu urodzi się dziecko w środku tygodnia i rad nie rad trzeba to oblać.

A na drugi dzień praca…

Cóż, jest kilka sprawdzonych sposobów na to, aby jakoś przeżyć dzień po:

1. Śniadanie.

Choćby nie wiem co się działo z żołądkiem, śniadanie MUSI być. Najlepiej takie bogate w witaminy i minerały. Świetnie w tej roli sprawdzą się jajka, pomidory, różne serki, czy kefiry. Jakiś czas temu na blogu podawałem przepis na moje ulubione śniadanie na kaca (klik), które ma wszystko o czym wspomniałem wcześniej. Mocne śniadanie sprawi, że żołądek zacznie pracować i powoli dochodzić do siebie.

2. Żurek

Innym sprawdzonym sposobem na uruchomienie żołądka jest kwaśny żurek. Najlepiej taki ze skwarkami i jajkiem.

3. Barszcz czerwony.

Ponoć barszcz czerwony został stworzony przez Ukraińskich drwali, którzy próbując podnieść się po nocy zakrapianej spirytusem szukali jakiegoś dania, które będzie dobrze smakowało wchodząc jak i… wychodząc.

zdjęcie ze strony: zajazdoficerski.pl

zdjęcie ze strony: zajazdoficerski.pl

4. Rosół.

Pora na ciężką artylerię. Jak nic z powyższych nie zadziała, to warto odwiedzić mamusię, coby podała tłusty rosół. Nie znam osoby, której nawet po najbardziej zakrapianej nocy nie doszłaby do siebie po staromodnym, dobrym rosole.

5. Ogórki kiszone.

Nie jest to coś, co postawi nas na nogi, za to jak smakuje… No i bomba z witaminy C jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

6. Woda z ogórków.

Taaaak. to samo co powyższe, tyle że w płynnej formie. Jak ktoś mówi, że nienawidzi wody po ogórkach kiszonych na kacu nie jest polakiem i został wysłany jako szpieg. Z biegu możecie mu sprzedać liścia i zgłosić do ABW – na bank coś knuje.

źródło: wikipedia.pl

źródło: wikipedia.pl

7. Maślanka.

Bakterie zawarte w maślance będą świetnym lekarstwem dla obolałego żołądka. Działa osłonowo i ma dużo witamin i minerałów. Poza tym, jest świetną alternatywą dla tych, którym śniadanie nie chce przejść przez gardło.

8. Sok pomidorowy.

Nie wiem co jest w pomidorach, że tak bardzo są spoko na kacu, ale często sok pomidorowy ratował mnie z najgorszych opresji. Dużo witamin, mało kalorii – Cud nad Wisłą.

9. Woda.

Nawadnianie się na kacu jest mega ważne, jednak warto najpierw coś zjeść, bo wlewanie wody na pusty żołądek może się skończyć źle. Bardzo źle…

10. Bełt.

Jak nic z powyższych nie pomoże pora na dramatyczne rozwiązanie – tzw. „twix” przed modlitewnikiem może czasem okazać się ostatnią deską ratunku, ale skoro organizm nie chciał po dobroci… Generalnie nie polecam, bo podrażnia żołądek, przełyk no i wiadomo, poza barszczem, reszta smakuje raczej mało spoko…

No i to byłoby na tyle – wesołych świąt i smacznego jajka;)
Images are for demo purposes only and are properties of their respective owners. Old Paper by ThunderThemes.net