10 najlepszych blogów w Polsce. (ad. 2015)

Na dzisiaj miałem przygotowaną listę 10 najlepszych piosenek z muzyki elektro (wiem, że to pojęcie względne, ale nie odróżniam techno od house’u itd), jednak będzie to temat na następny piątek, a wszystko za sprawą Andrzeja Tucholskiego, który zainaugurował kolejną już edycję Share Week’u, na którym różni autorzy polecają … innych autorów.

Jest to świetna okazja, żeby społeczność FoodFight dowiedziała się jakie inne blogi czytuję i które w jakiś sposób mnie motywują do dalszej pracy.

Poniższa lista jest oczywiście subiektywna i znajdują się na niej duże blogi o ogólnopolskim zasięgu, jak i mniejsze, ale o bardzo dużym potencjale. Jak zwykle kolejność jest dowolna, bo większość z nich odwiedzam po kilka razy na tydzień i ciężko byłoby z nich wybrać ten ulubiony. No może poza dwoma pierwszymi blogami, ale o tym za chwilę.

1. Kominek

screen z kominek.es

screen z kominek.es

Miejsce pierwsze nie będzie żadnym zaskoczeniem. Król polskiej blogosfery. Człowiek instytucja. Tomek Tomczyk zaczął prowadzić bloga już w 2005 roku na portalach agory (blox) i praktycznie z dnia na dzień stał się najbardziej rozpoznawalnym blogerem, a to za sprawą kontrowersji jakie od początku wzbudzał swoją osobą. Początki jego bloga były zgoła odmienne niż są teraz, ale śmiało można o nim powiedzieć że to dzięki niemu nasz blogosfera wygląda wygląda tak a nie inaczej. Wielki autorytet i świetny autor. Jego teksty (tak stare jak i nowe) zawsze trzymają bardo wysoki poziom i co najważniejsze są bardzo opiniotwórcze. Do tego pisze też książki, które sprzedają się jak na pniu co tylko dowodzi jego klasy. Jeśli jeszcze go nie znacie, to koniecznie odwiedźcie jego blogi (tak, liczba mnoga): kominek.es i kominek.in a znajdziecie tam mnóstwo recenzji, opinii, tekstów, czy  poradników.

2. Segritta

screen z segritta.pl

screen z segritta.pl

Pierwsza Dama polskiej blogosfery. Kobieca, lekko kontrowersyjna, ale prawdziwa i niesamowicie sympatyczna. Dla niej mógłbym pomyśleć nad poligamią, bo od zawsze mam do niej słabość. Prowadzi świetnego bloga lifestylowego, w którym porusza różnorakie tematy (np te związane z relacjami damsko-męskimi, z ludźmi, czy też  ogólnopojętym życiem). Tak samo jak Kominek zaczynała na bloxie i zanim rozpoczęła pracować na własnej domenie mogliśmy czytać o jej wyprawach do Londynu czy Paryża (w tamtych czasach miała kilka różnych blogów). I nie daj borze popełniać przy niej błędy językowe:)

Kolejny blog z cyklu must see: segritta.pl

3. Zombie Samurai

screen z zombiesamurai.pl

screen z zombiesamurai.pl

Paweł Opydo. Mistrz blogowego designu. Jeśli chcecie prowadzić bloga ale nie wiecie jak powinien wyglądać, to koniecznie odwiedźcie jego stronę. Encyklopedia wiedzy i prekursor wielu trendów. Jako pierwszy zrobił małą aplikację dla chroma, dzięki której można w każdej chwili sprawdzić, czy nie pojawił się nowy wpis na stronie. Mało? Poza tematami o ogólnopojętym designie pisze też niezłe recenzje sprzętu, aplikacji, oraz tzw. lifestyl’u. I to wszystko podane w bardzo ładnej i czytelnej formie.

link: www.zombiesamurai.pl

4. Kulturą w płot

screen z kulturawplot.pl

screen z kulturawplot.pl

Pierwszy z blogów o szerokopojętej kulturze. Pełen ciekawostek z branży filmowej, muzycznej, czy książkowej (można tak powiedzieć?). Dowcipny, lekko kontrowersyjny, ale bardzo czytelny w odbiorze. Jeszcze nie jest aż tak znany jak powinien, ale wg. mnie to tylko kwestia czasu, kiedy regularnie będzie pojawiał się na piedestale.

link: kulturawplot.pl

5. Erillsstyle

screen z erillsstyle.worpress.pl

screen z erillsstyle.worpress.pl

Pierwszy z blogów modowych na liście. W zasadzie stricte modowym blogiem to on był kiedyś, bo dzięki ostatnim zmianom możemy również poczytać dużo bardzo fajnych tekstów lifestylowych. Erilka nie owija w bawełnę – jak ktoś jej zajdzie za skórę to beszta go z błotem, ale jeśli coś polubi to również daje temu upust na blogu. Blog ma jeszcze dość mały zasięg, ale wydaje mi się, że nie na długo, bo z dnia na dzień rozwija się coraz bardziej.

link: erillsstyle.wordpress.com

6. Stay Fly

screen ze stayfly.pl

screen ze stayfly.pl

Moje niedawne odkrycie. Kolejny blog z kategorii „stylożyciowych”, w których autor w dowcipny i lekko zadziorny sposób opisuje rzeczy z którymi spotyka się na co dzień. Coraz więcej pisze, coraz lepiej pisze i już niebawem ma szansę zostać jednym z najbardziej poczytnych blogów w kraju. No jak zmieni trochę logo, bo to wygląda powiedzmy szczerze, dość słabo:)

link: stayfly.pl

7. Fashionelka

screen z fashionelka.pl

screen z fashionelka.pl

Drugi z blogów modowych. Zapomnijcie o „szafiarkach – celebrytkach”, to Eliza prowadzi najbardziej pozytywnego bloga o modzie. Nie ma tam zadufanych tekstów i pławienia się w sławie. Szczera, przesympatyczna i prawdziwa. No i design bloga rozkłada mnie na łopatki. Jeden z najładniejszych polskich blogów. No i nie tylko moda. Podróże, recenzje, kultura, zdrowie – wszystko to znajdziecie u Elizy na stronie

link: fashionelka.pl

8. Tequilagotuje

screen z tequilagotuje.wordpress.com

screen z tequilagotuje.wordpress.com

Jedyny blog kulinarny w zestawieniu. Jedyny, bo nie oszukujmy się blogi kulinarne są blogami, które odwiedzamy tylko kiedy szukamy jakiegoś przepisu, kopiujemy go i zapominamy o stronie na której przepis się znalazł. Dlaczego więc ten? Ano dlatego, że znam osobiście Olgę i wierzę, że jak tylko wyjdzie z kuchni blog znajdzie szerokie grono odbiorców za sprawą jej charakteru i lekkiego pióra.

link: tequilagotuje.wordpress.com 

9. 990px

screen z 990px.pl

screen z 990px.pl

Najlepszy w polsce fotoblog, na którym tekstu jest niewiele, ale za to otrzymujemy setki wspaniałych zdjęć z całego świata. Porównywalny z totallycoolpix, ale nasz własny, rodowity.

link: 990px.pl

10.  jestKultura.pl

screen z jestKultura.pl

screen z jestKultura.pl

„Last, but not least”. Najlepszy Polski blog o szerokopojętej kulturze. recenzje, opisy, ciekawostki. Wszystko jest na blogu Andrzeja. Dodajmy do tego świetne zdjęcia, rewelacyjny sposób pisania i mamy receptę na sukces. To właśnie dzięki autorowi powstał dzisiejszy tekst. Nie będę się tutaj rozpisywał. Po prostu koniecznie odwiedźcie jego stronę

link: jestKultura.pl

A czy Wy macie jakieś blogi które warto polecić? Coś co pominąłem?

Piszcie.
Images are for demo purposes only and are properties of their respective owners. Old Paper by ThunderThemes.net